IСТОРІЯ ШКОЛИ
За свідченнями старожилів сільська школа вперше була відкрита в 1902 році. То був дерев 'яний будинок з двома класними кімнатами і квартирами для вчителів. Крите гонтою приміщення збудували на кошти місцевих парафіян повітової Різдво-Пречистинської церкви. Школа була церковнопарафіяльною і входила в підпорядкування Святішого Синоду. Навчання велося російською мовою, головну увагу приділяли церковному читанню та письму. Пiдручниками служили богослужебні книги, що були тільки у наставників. Обов 'язки вчителя виконували грамотні односельчани (певний час ним був Антон Марчук) та приїжджий священик. Школа була однокласною, але сам процес навчання розтягувався на 3-4 роки. Обдаровані діти продовжували своє навчання у Любомльському двокласному народному училищі.
У роки Першої світової війни навчальний заклад не працював, а в пустуючому приміщенні розміщувалася кухня, у якій розподілялася американська гуманітарна допомога серед нужденних.
Восени 1921 року відновилося навчання, але все викладання велося польською мовою. Відвідування уроків, як і раніше, було справою добровільною.
У 1929 році любомльські будівельники, якими керував Михайло Адамович Шнур, при сприянні посла повітового сеймику Федора Янюка, у центрі села спорудили нову цегляну школу, а старе приміщення передали під житло польському осаднику Хмеляку (пізніше воно згоріло під час воєнних дій).
Навчання стало обов' язковим. За ухилення від занять сплачували штраф, проте, невстигаючих учнів зі школи виключали.
Тривалий час вчителями працювали Кішківна Ольга та Каліщакова Ядвіга. Проживали вони в шкільному приміщенні на другому поверсі. Служанкою біля них і техтрацівницею була Склянчук Хотина із Куснищ.
У 1937 році Ольгу Кішківну перевели на роботу в Стару Гуту. Два наступні роки у Бірківській школі вчителювало подружжя Анастасії та Казимира Філітовичів.
У вересні 1939 року Німеччина розпочала війну проти Польщі і захопила її, наш край у складі України увійшов до СРСР.
Шкільний навчальний 1939 рік розпочався із запізненням (у жовтні). Стався перехід на українську мову навчання. В Радянському Союзі ще в 1934 році була запроваджена обов'язкова загальна початкова, а 1937 році- семирічна освіта. За парти мусили сісти учнівська молодь та їх батьки. Розгорталася кампанія по ліквідації неписемності (лікнеп). Уроки закону Божого були заборонені, проводилася атеїстична пропаганда.
У школі продовжували працювати попередні вчителі польсьқих часів О. Кішка, Я. Каліщак, В Костецька, а завідувачем був Г. В. Адамський.
Унаслідок нападу фашистської Німеччини на Радянський Союз у 1941 році наше село на довгі три роки було окуповане. Проте загарбники з тактичних міркувань дали дозвіл на роботу школи. В цi роки продовжували працювати ветерани-педагоги: Каліщак Ядвіга, Філіпович Анастаcія, а також молоді бірківчанки Янюк Ольга та Янюк Євдокія.
У 1943 році з наближенням фронту школу закрили, у селі розмістили німецькі військові підкріплення. Солдатів оселили по хатах, а сам комендант гарнізону вибрав для себе другий поверх сільської школи. Про навчання учнів на деякий час довелося забути.
20 липня 1944 року село було звільнене радянськими військами, а лінія фронту перемістилася на Захід. Того ж року 1 вересня розпочався новий навчальний рік. За парти сіли не тільки діти шкільного віку, а й переростки. Класи були переповнені.
Педагогічний колектив сформувався із вчителів зі Східної України. 3 далекої Харківщини прибули Дятлова Фарія Олексіївна та Бурсукова Євдокія Матвіївна. Протягом 1946-1950рp. у школі вчителювало подружжя Фесенків Анатолій Гаврилович та Варвара Дмитрівна, згодом до них доєдналася Сачук Марія Іванівна зі села Скиби.
3 1960 до 1976 рокјв в школі працював досвідчений педагог Сущик Лук´ян Семенович.
У 1976 році школу втретє закрили. Приміщення передали під квартири працівникам освіти. У селі не було чутно шкільного дзвоника. Дітей, починаючи з семирічного віку, на навчання стали возити у Любомльську школу № 3.
У 1988 році, за сприяння тодішнього директора радгоспу «Любомльський» Ющука Олександра Григоровича, відновила роботу початкова школа у складі трьох класів. Директором призначили Кухтей Анастасію Харитонівну, а вчителями - Чемко (Черешньову) Тетяну Володимирівну і Ющук Галину Володимирівну.
У 1992 році заклад реорганізували в неповну середню школу.
3 1993 і до 2005 pоку керівником закладу став Дзенік Іван Федорович, вчитель історiї.
Вiд 2006 року і до 2014 школу очолює Заяць Валентина Володимирівна.
31 вересня 2014 i по нині директором закладу працює Голуб Ольга Андріївна.